Запилення бджолами квіток лохини покращує зав’язування ягід та врожайність багатьох фруктів та ягід але не усіх. Вважається, що запилення лохини бджолами або іншими запилювачами збільшує врожайність плантації. Деякі виробники лохини традиційно виставляють в ягіднику вулики для покращення запилення рослин. Залишається питання яку кількість вуликів необхідно встановити?
Виробники лохини у штаті Вашингтон для організації запилення рослин зазвичай встановлюють 20 вуликів на один гектар. Вулики встановлюють коли заквітли від 5 до 25% усіх квіток на плантації. Вважається, що в разі, якщо в короткий період квітнення лохини тримається прохолодна погода, збільшення кількості (щільності) вуликів на гектар, покращить процес запилення рослин.
Вчені Вашингтонського державного університету у 2018 році дослідили вплив збільшення щільності вуликів з бджолами на врожайність лохини. В ході дослідження, на трьох ділянках із сортом «Дюк» у продуктивному віці було встановлено по 8 вуликів на гектар. На інших трьох ділянках встановили вулики із щільністю 16 вуликів на гектар.
За результатами експерименту було проаналізовано сукупну врожайність дослідних плантацій, середню вагу ягід лохини, кількість насіння в ягодах та твердість ягід. Було встановлено, що кількість встановлених вуликів не впливала на збільшення або зменшення кількості зав’язей ягід лохини, в обох випадках вона була спів ставна. Більша кількість встановлених вуликів беззаперечно вплинула на зростання ваги ягід лохини та кількості насіння (зерняток) в ягодах. Твердість самих ягід в обох випадках виявилась спів ставною. Вчені прийшли до висновку, що збільшення кількості запилювачів на плантації впливає лише на збільшення кількості насіння, яка й стимулювала зростання ваги ягід лохини. Зростання врожайності плантацій відбувалось не за рахунок збільшення зав’язей, а виключно завдяки збільшенню ваги ягід.